موسسه مالی سود و حساب

تلفن شماوره

02191074030

خدمات ما

شرکت سود و حساب در زمانی که پزشکان با مشکلات اقتصادی شدید دست و پنجه نرم می کردند شروع به ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه های حسابداری و مدیریتی به مراکز درمانی نمود. رفته رفته با پیچدگی های قوانین مالیاتی، وزارت کار و تأمین اجتماعی مشاوره های حسابداری و مالیاتی و خدمات اجرای حسابداری را به مجموعه های درمانی عرضه نمودیم تا بتوانیم پشتیبانی از خط مقدم سلامت کشور در همه زمینه های مورد درخواستشان باشیم.

بیش از 120 منطقه تمرین در 177منطقه شهری

محدوده خدمات ما

  • خدمات مالیاتی
  • خدمات حسابرسی
  • ساختار نوین مالی
  • تأمین اجتماعی
  • پکیج مراکز درمانی
  • خدمات به مدیران

تحریر دفاتر :

طبق آیین نامه اجرایی ماده 95 مودیان مالیاتی موظف به نگهداری دفاتر قانونی ( هزینه، درآمد، روزنامه، کل ) می باشند. و در صورت عدم نگهداری دفاتر روش رسیدگی مالیاتی آنها به صورت علی رأس یا همان اسفاده ضرایب مالیاتی می باشد که مالیات بیشتری پرداخت خواهند کرد. با نگهداری دفاتر با توجه به قوانین مالیاتی مالیات کمتری پرداخت خواهید کرد.

تنظیم اظهارنامه :

طبق ماده 100 قانون مالیات هر مودی مالیاتی اطلاعات مالی یک سال مجموعه اقتصادی خود را نباز است ابراز کند که در صورت عدم ارائه اظهار نامه نمی تواند از برخی معافیت های مالیاتی استفاده کند. روش نوشتن اظهار نامه با توجه به نوع مرکز و گروه مالیاتی متفاوت است. در صورت تنظیم صحیح اظهارنامه در هنگام پیگیری پرونده مالیاتی نتیجه مظلوبتان را خواهید گرفت.

پیگیری پرونده مالیاتی :

بخشودگی جرایم مالیاتی، اعتراضات مالیاتی، کاهش مالیات از طریق دادگاه های مالیاتی از انواع پرونده های مالیاتی هستند که در صورت تنظیم صحیح لایحه مالیاتی می توانید نتیجه مورد نظیرتان را بگیرید. سود و حساب با پیگیری پرونده مالیاتی شما دانش حسابدری خود را به کار می گیرد تا شما به بیشترین منفعت برسید.

کاهش مالیات :

رعایت قوانین مالیاتی به شما کمک می کند که هزینه های مورد قبول مالیاتی شما افزایش پیدا کند و از طرف دیگر بتوانید از بخشودگی مالیاتی بیشتری استفاده کنید. نیاز دیگر جهت کاهش مالیات شما داشتن ساختار مالی طبق قوانین مالیاتی و حسابداری می باشد که علاوه بر پویایی واحد حسابداری مجموعه تحت امر شما می توانید مالیات مورد نظرتان را پردخات کنید.

حذف جرایم مالیاتی :

نوشتن لایحه مالیاتی مناسب هنگام بررسی پرونده مالیاتی به شما کمک می کند تا جرایم مالیاتی شما کسر و یا حذف شوند. از طرفی بعد از حذف این جرایم می توانید نظمی به ساختار مالی خود بدهید تا این موارد باز برایتان اتفاق نیوفتند.

صورت معاملات فصلی ماده 169 :

اشخاص حقوقی و گروه اول آیین نامه اجرایی ماده 95 مکلف به ارائه صورت معاملات فصلی می باشند. روش تهییه این صورت با استفاده از قوانین مالیاتی و اسناتداردهای حسابداری می باشد. صورت معاملات فصلی مبنایی برای تهییه اظهارنامه مالیاتی می باشد و اگر با توجه به مجموعه شما و دقیق تهییه شود هنگام رسیدگی مالیاتی کمک شما خواهد بود.

ارسال لیست حقوق و دستمزد :

هزینه حقوق و دستمزد یکی از مهمترین هزینه های مجموعه ها است. با توجه به انواع قراردادهای حقوق ودستمزد و برای این که این هزینه از نظر اداره مالیات مورد قبول باشد نیاز به ارائه لیست حقوق ماهانه در سایت اداره مالیات است. این لیست مبنای شناسایی هزینه حقوق شما خواهد بود. در صورتی که با دقت این لیست تهییه نشود یا حتی ارائه نشود مشمول جریمه و اگر میزان مالیات مکسوره از کارمند پرداخت نشوند به ازای هر ماه عدم پرداخت نیز مشمول جریمه دیگری خواهید شد ماده 199 قانون مالیات. سود وحساب با طراحی ساختار دقیق مالی و تنظیم قراردادهای حقوق و دستمزد، شما را در مقابل این مشکلات واکسینه می کند.

آیین نامه جرایی ماده 95 :

جمع آوری اسناد مالی شما جهت ارائه به اداره مالیات نیازمند رعایت ضوابط حسابداری و مالیاتی می باشد. هر مجموعه اقتصادی با توجه به نوع فعالیت یا حجم فعالیت خود جزو یکی از گروه های مالیاتی قرار می گیرد و روش نگهداری اسناد متفاوتی دارد. از طرفی دیگر رعایت این آیین نامه به شما کمک می کند که هنگام رسیدگی مالیاتی بیشترین هزینه مورد قبول را داشته باشید تا مالیات مورد انتظارتان را پرداخت کنید. سود و حساب با رعایت این اصول ساز و کار لازم را برای شما فراهم می کند.

تنظیم قرارداد پزشکان و ماده 86 :

طبق بند ز ماده 86 قانون بودجه سال 98، پرداخت علی الحساب پزشکان شاغل در مراکز درمانی به عهده مراکز درمانی می باشد از این جهت تنظیم قرارداد پزشکان percase به مجموعه شما کمک می کند تا با همکاری پزشکان درآمد بیشتری داشته باشید و بتوانید هزینه مورد قبول مالیاتی مجموعه خود را افزایش دهید تا مالیات کمتری پرداخت کنید. سود و حساب با تنظیم قرارداد های مربوط به پزشکان percase مجموعه شما و سپس پیگیری مراحل اداری آن در اداره مالیات در خدمت شماست.

بررسی کنترل های داخلی :

ساختار مالی مجموعه شما باید به نحوی باشد که نقاط پر ریسک را شناسایی کنید و برای آن برنامه ریزی داشته باشید. کنترل های داخلی شما باید به نحوی باشد که قوانین درون سازمانی مجموعه تحت امر شما و قوانین برون سازمانی مانند مالیات و تأمین اجتماعی نظام پزشکی و... رعایت شوند. از همین نظر سود و حساب با عضویت در انجمن حسابرسان داخلی ساختار مالی مجموعه شما را به نحوی طراحی می کند که علاوه بر محافظت از دارایی های شما بتوانید بیشترین کنترل را داشته باشید

بررسی ساختار مالی :

ساختار مالی از چندین جهت نیاز به بررسی دارد. ابتدا از نظر روال و گردش کار سپس روش گزارش دهی. در هر کدام از چرخه های حسابداری نیاز است قوانین درون و برون سازمانی و کنترل های داخلی دیده شود تا شرایط پیشگیری و رهگیری برای مدیر مجموعه فراهم باشد. اگر که قوانین در ساختار مالی شما دیده نشود امکان بوجود آمدن مشکلات مالیاتی و تأمین اجتماعی، تقلب، تبانی و از دست رفتن دارایی شما بوجود میآید. سود و حساب با تخصص و تجربه خود در زمینه طراحی مالی مراکز درمانی و بیمارستانی در خدمت شماست.

حسابرسی :

برخی از مدیران عامل یا حتی سهامداران نیاز به حسابرسی مجموعه خود را بنا به دلایل متفاوتی حس می کنند تا بتوانند از وضعیت مالی مجموعه خود اطمینان حاصل کنند یا بتوانند صحت عملکرد کارکنان خود را مورد بررسی قرار دهند. از این جهت سود و حساب کنار شماست تا نظارت شما بر مجموعتان را بیشتر کند.

کدینگ حساب ها :

صنعت درمان مختصات مالی خاص خود را دارد و در صورتی که کدینگ حسابهای نرم افزار مالی شما مختص فعالیت و صنعت شما باشد، به راحتی می توانید گزارش گیری کنید و انواع روش های حسابداری مانند حسابداری بهای تمام شده را نیز درآن پیش بینی کنید.

چرخه خرید و تنخواه :

خرید خدمات و کالا از تأمین کنندگان توسط مسئول خرید و یا خرید خدمات و کالاهای کوچیک توسط تنخواه دار نیازمند مدیریتی هوشمندانه است تا بتوانید علاوه بر کنترل دارایی خود، قوانین داخلی مجموعه خود، قوانین اداره مالیات را نیز در آن ها در نظر بگیرید. سود و حساب با تخصص و تجربه خود در صنعت درمان، توانسته دقیقترین و کاربردی ترین دستورالعمل های مورد نیاز را در سه تیپ بیمارستانی، کلینیکی و مطب در اختیار شما قرار دهد.

طراحی سیستم پرداخت و خزانه :

مهمترین دارایی هر بنگاه اقتصادی وجه نقد آن است، در صورتی که قوانین و دستورالعمل درستی از جانب مدیریت برای کنترل و نظارت بر روی این بخش وجود نداشته باشد و یا وابسته به فرد باشد به راحتی مجموعه آسیب پذیر می شود. برخی از پرونده های حسابرسی شده توسط سود و حساب که باعث کشف برخی تخلفات توسط کارکنان بود به دلیل عدم رعایت چرخه خزانه بود. ما با طراحی چرخه دقیق خزانه در مجموعه شما ساختار مالی شما را نظاممند خواهیم کرد.

 

 

طراحی چرخه حقوق و دستمزد :

چرخه حقوق دستمزد از مرحله عقد قرارداد با کارکنان شروع می شود و تا مدل شیفت بندی و نحوه محاسبه حقوق و دستمزد کارکنان ادامه پیدا می کند. در این بین قوانین کار، قوانین بیمه تأمین اجتماعی، قوانین مالیات و مهمتر از آن قوانین داخلی شما نیز باید در آن رعایت شود. نحوه گردش کار و دریافت اطلاعات روش محاسبه و صدور فیش و نگهداری اسناد از جمله مواردی است که سود و حساب با طراحی آن برای مراکز درمانی توانسته نظم و دقت در این چرخه را نهادینه کند.

 

ساختار جامع مالی :

مجموعه های تازه تأسیس یا مجموعه هایی که نیازمند تغییر برای سرعت و اثر بخشی بیشتر ساختار مالی خود هستند نیاز به تهییه ساختار مالی با توجه به قوانین خارج از مجموعه خود و قوانین داخلی خود هستند. این ساختار شامل تمامی چرخه های حسابداری، مانند قوانین بیمه و مالیات، چرخه حقوق و دستمزد، چرخه خزانه، چرخه خرید و تنخواه و... می باشد.

تنظیم قراداد پرسنل مطابق قوانین وزارت کار :

قراردادهای مشمول وزارت کار دارای ظرایفی می باشند که هم می توانند موجب زیان شما به دلیل عدم لحاظ کردن این قوانین در قراداد با کارکنان باشند و هم می توانند به نفع شما باشد تا با در نظر گرفتن تمامی قوانین امکان شکایت از شما مرتفع شود. یکی دیگر از نکات مورد توجه در قراردادها ایجاد شرایط انگیزشی برای کارکنان است تا بتوانید تیمی همراه و کارآمد داشته باشید. ما در سود و حساب کنار شما هستیم تا با رعایت قوانین تأمین اجتماعی و قوانین داخلی شما جهت پویایی بیشتر مجموعتان تلاش کنیم.

لیست بیمه و تغییرات ماهانه آن :

یکی از وظایف کارفرمایان ارسال لیست تأمین اجتماعی است. این لیست با توجه به شرایط متفاوت کارکنان و قوانین کار به صورت ماهانه باید تنظیم شود. این لیست از طریق نرم افزارهای حسابداری و در نهایت نرم افزار تأمین اجتماعی بدست می آید.

پکیج مطب:

تهیه و ارسال لیست تأمین اجتماعی, تهیه و ارسال اظهارنامه, گزارش ماهانه و سالانه سود و زیان, نگهداری اسناد مالی شما طبق قوانین مالیات و استانداردهای حسابداری, ارسال حسابدار متخصص صنعت درمان برای شما، تهییه رعایت تمامی قوانین مالیات و تأمین اجتماعی، سیستم جامع حسابداری و... از جمله خدماتی است که در پکیچ مطب به شما ارائه می شود.

پکیج جامع کلینیک :

این پکیج برای راه اندازی سیستم جامع حسابداری، کنترل داخلی در کلینیک درمانی شماست تا بتوانید واحد مالی پویا داشته باشید و حداکثر نظارت را نیز بر آن داشته باشید. در این پکیج علاوه بر رعایت تمامی قوانین مالیات و تأمین اجتماعی یک نفر از پرسنل شما را آموزش داده برای یک سال نظارت بر واحد مالی شما جهت کارایی بهتر خواهیم داشت.

تحلیل صورت های مالی :

مجموعه های درمانی با توجه به شرایط صنعت خود دارای نسبتهای مالی خاصی هستند و از طرفی محاسبه این نسبتها کمک میکند مدیریت مجموعه بتواند درک بهتری از مجموعه داشته باشد تا با بهترین برنامه ریزی شرایط را بهبود بخشد.

تهییه صورتهای مالی :

مهمترین گزارش حسابداری صورتهای مالی میباشد تا مدیریت مجموعه برنامه ریزی دقیقتری نسبت به شرایط داشته باشد. این صورتهای مالی شامل صورت وضعیت مالی، صورت سود و زیان، صورت جربان وجوه نقد، صورت حقوق مالکانه میباشد. صود و حساب در کنار مدیریت مجموعه شما قرار دارد تا بتواند اطلاعات مفیدی را به ایشان ارائه کند.

 

تهییه گزارش برای سهامداران :

در خیلی از موارد صورتهای مالی استاندارد نیاز اطلاعاتی سهامداران را رفع نمیکند و نیاز به تهییه نوع خاصی از گزارش طبق دستور سهامداران است. ما با تجربه خود در صنعت درمان توانستهایم با اشراف بر مجموعههای درمانی این نیاز را مرتفع کنیم تا سهامداران به اطلاعات مورد نیاز خود دستیابند.